SEO, Gelirlerinizi Artırır! Oteller İçin SEO!

SEO, Gelirlerinizi Artırır! Oteller İçin SEO!


SEO kelimesinin Türkçesi arama motoru optimizasyonu olarak geçmektedir. SEO sayesinde siteler arama motorunda uygun kelimeler arandığında en üst sıralara çıkar. Asıl amaç siteyi üst sıralara çıkartarak daha çok ziyaretçinin internet sitesine gelmesini sağlamaktır.

Bu sayede site diğerleri arasında daha popüler hale gelecek ve popülaritesi artacaktır. Siteye ne kadar çok ziyaretçi gelirse, sitede ne kadar çok tıklama olursa ve sitenin url linki ne kadar çok paylaşılırsa site o kadar ilgi çekiyor ve arama motorlarında en başlarda yer alıyor demektir.

Otel Sitelerinde SEO Gereklidir

Oteller konforunu, temizliğini, kalitesini ve menülerini siteleri aracılığıyla potansiyel müşterileriyle paylaşırlar. Otel sitesi ne kadar ön sayfalarda olursa, o kadar çok kişi tarafından site ziyaret edilecek ve insanların aklında yer etmiş olacaktır. Herhangi bir otele gidileceğinde akıllarındaki sıralama da o otelde olacaktır. SEO yapıldığında otele ait site göze daha hoş gelecek ve aklımızın bir köşesinde yerini koruyacaktır. Otelistan Otel Rezervasyon Sistemi de sahip olduğu benzersiz ve güçlü SEO alt yapısı sayesinde, müşterilerinin internet sitelerinin ön planda olmasını sağlamaktadır.

 

Seo Süreci Nasıl Gelişir?

Sitenin linkleri paylaşıldıkça daha çok insana ulaşma ve daha çok ziyaretçi kazanma şansına sahip olacaktır. Sitenin url linkinin paylaşılması da popülerlik için önemli bir araçtır. Yapılan çalışmalar hoşa giderse, resimlerde otelin ihtişamı olursa ve insanlar tarafından olumlu yorumlar alırsa oteller doğal yollardan çok ziyaretçi kazanacak ve ilk sıralara yerleşecektir. Arama motoru optimizasyonu, kullanıcıların deneyimleriyle de birebir alakalı olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Seo = Pazarlama Stratejileri

Seo = Pazarlama Stratejileri

Aslında SEO diğer adıyla arama motoru optimizasyonu bir pazarlama stratejisi olarak kullanılır. Çünkü pazarlama stratejisinde amaç ürünün beğenilmesi için ön plana çıkarılmasıdır ve arama motoru optimizasyonu yapıldığında da ürün ön plana çıkar ve daha çok beğenilmesi için fırsat oluşturulur. Reklamlar verilerek de popülerlik sağlanabilir ama SEO yöntemi daha kalıcı ve daha uzun süre ve yavaş yavaş etki sağlayacak bir yöntemdir. Bu nedenle daha cazip hale gelmektedir.

 

Google ve diğer arama motorlarında yapay çalışmalar fark edilirse Google haksız çalışmalar yapılan siteyi engelleyerek arama motorlarında çıkmamasını sağlayabilir. Bu nedenle bu konularda dikkatli olunmalı ve yapay değil de doğal yollara başvurulmalıdır. Anlatıldığı gibi tüm sitelerde olduğu gibi otel sitelerinde de SEO kullanmak birçok konu da gereklidir.

 

SEO Yapılınca Ne Fayda Sağlar?

Sitenin popülaritesi artar ve daha çok tercih edilmesi sağlanır. Böylece daha çok kişiye ulaşarak daha çok satış yapabilme imkanına sahip olunur. Site arama motorlarında en üst sıralara çıkar ve ilk sıralardakiler diğerlerine göre daha çok tıklanan sayfalardır. Tatil ya da otel sitelerinin PR ve alexa değerlerinde zamanla büyük artış meydana gelir ve bu arama motoru optimizasyonu için önemli bir etkendir.

 

SEO’nun Geri Dönüşü Nasıl Ölçülür?

Arama motorlarında ilk sıralarda olduğunuz için sitenizde daha çok reklam vermek isteyen olacaktır ve böylece gelirlerinizdeki artışı reklamdan gelecek ücretler de etkileyecektir. Otel siteniz üzerinden sağladığınız farklı bir gelir modeli var ise doğrudan olumlu yönde etkilenecektir. Bu otel siteleri için tabii ki de geçerli değildir, sadece otellerin tanıtıldığı siteler içindir.

Ancak, otel işletmeleri için de durum benzerdir çünkü arama motoru optimizasyonunun amacı daha fazla gelir ve marka bilinirliğidir. Diğer siteler daha fazla reklam alarak gelirlerini artırırken, otel siteleri de daha fazla rezervasyon alarak gelirlerini artıracaktır. Özet olarak arama motoru optimizasyonu tüm siteler için gerekli olan bir gelir artırma yöntemidir.

Doğru ve doğal bir şekilde yapılan SEO çalışmaları uzun zaman etkisini sürdürür ve kalıcılığı sağlar.

Sizler de SEO konusunda hizmet almak ya da yapabileceklerimizi öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.


Bu yazı Otel SEO kategorisinde; 22:49, 12 Mayıs 2015 zamanında paylaşıldı.Etiketler: Otel Siteleri, Pazarlama Stratejileri, SEO Kullanmak, SEO Çalışmaları

Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?