Otel Rezervasyonları ve Otel Tanıtımları

Otel Rezervasyonları ve Otel Tanıtımları


Günümüzde en revaçta olan sektörlerden biri turizm olmaktadır. Teknolojik gelişmeler ile çok daha ileri taşınan bu sektörde oteller de hızla çoğalmaktadır. Ülkemizde hala konaklama ihtiyacı olduğu göz önünde bulundurulduğunda otellerin yeni ve daha gelişmiş otel rezervasyon sistemi kullanmaları ve birçok detaya tek tuş ile ulaşılabilirliğin mümkün kılınması gerekmektedir. Firmamız tarafından otellere verilen hizmetler arasında sosyal medya, reklam, tanıtım, otel rezervasyon sistemleri ve SEO uygulamaları bulunmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

“SEO nedir ve nasıl uygulanır?” sorusuna şu şekilde cevap vermek gerekmektedir. Türkçe olarak arama motoru optimizasyonu anlamına gelen terim, sitelerin Google’da ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesini amaçlamaktadır. SEO hizmetleri sitelere gelen ziyaretçilerin hem kullanıcı deneyimini artırmasını hem de rahatlıkla sitede gezinmelerini amaçlanmaktadır. Genel olarak sadece farklı sitelerden link alınmasıyla oluştuğu düşünülse de, SEO çok kapsamlı bir çalışma gerektirmektedir. Çünkü günümüzde milyonlarca sitenin internette yer alması nedeniyle, rekabet de had safhadadır. Öyle ki, oteller için de bu durum kesinlikle geçerlidir.

 

Google’da İlk Sıralarda Olmalısınız!

Oteller için SEO adlı yazımızda da bahsettiğimiz üzere, otellerin internet mecrasındaki rekabeti her geçen gün artmakta ve daha fazla müşteriye ulaşabilmeleri için bir takım çalışmalar yapmaları gerekmektedir. Bu çalışmaların başında da arama motoru optimizasyonu çalışmaları gelmektedir. Çünkü, potansiyel müşterileriniz İstanbul Otelleri, Ankara Otelleri, Kazdağları Otelleri, Ayvalık Otelleri ya da Çeşme otelleri gibi aramalar yapmakta ve karşılarına ilk gelen sitelere girmektedir. İşte tam da bu nedenle, siz de o ilk sıralarda yer alan sitelerden biri olmalısınız. Eğer, ilk sıralarda olursanız, daha fazla müşteriye ulaşma şansınız olacaktır. Ancak, siz 3. sayfada ya da daha da gerilerde yer alıyorsanız, aslında büyük bir potansiyeli kaçırıyorsunuz demektir.

 

Otel Programlarının Avantajları

Otel Programlarının Avantajları

Otelcilerin kullanımı açısından otel programı ve programın sahip olduğu özellikler çok önem teşkil etmektedir. Detaylı tüm bilgilere ulaşabilmek, misafir kayıtlarının polis raporu haline getirilip işlenebilmesi oteli zaman kaybından da kurtarmaktadır. Ayrıca, günlük işletme işlemlerinin ve yönetim faaliyetlerinin de tek bir ekrandan yapılması otellere büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Günümüzde sosyal medya hesaplarının önemi tartışılamaz bir hale gelmektedir. Bu yüzden otellerin Facebook veya Twitter üzerinden tanıtımları büyük önem taşımaktadır.

 

Otellerin Sosyal Medada Yer Alması

Otellerin Facebook kullanımı neden gereklidir? İnternet artık her yerde insan hayatında yer almaktadır. Bu neden ile reklam, tanıtım veya yapılan promosyonların duyurulması açısından Facebook kullanımı etkili bir silah olmaktadır. Otel içi yapılan tüm yenilikler, tadilat veya özel organizasyonların duyurusu hızla yapılmakta ve hızlı şekilde dönüş alınabilmektedir.

Ayrıca, kampanyaların ve etkinliklerin Facebook, Twitter ve hatta Instagram üzerinden duyurulması da otelinize büyük katkı sağlayacaktır. Çünkü, bu mecralar sayesinde çok hızlı bir şekilde yüz binlerce kişiye çok kolay bir şekilde ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.


Bu yazı Sosyal Medya, Otel SEO kategorilerinde; 15:56, 15 Haziran 2015 zamanında paylaşıldı.Etiketler: Konaklama, Ayvalık Otelleri, Kazdağları Otelleri, İstanbul Otelleri, Facebook, Twitter, Instagram

Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?